Global Teacher Prize CR

Datum 26.11.2017
Global Teacher Prize CR

Naše kolegyně, Mgr. Jana Kopecká, je vítězkou národního kola prestižního učitelského projektu Global Teacher Prize ČR. Odborná porota ji vybrala ze stovky obdržených nominací. Do finále postoupilo sedm učitelů a učitelek. První tři budou kromě ocenění na národní úrovni nominováni do nejvyššího, mezinárodního kola ocenění. BLAHOPŘEJEME, Jano.  Brzy zveřejníme fotogalerii ze slavnostního vyhlášení. Tisková zpráva: Global Teacher Prize CR – 7 statečných na webu EDUinu.

Ohlasy též na stránkách Informačního centra o vzdělávání EDUin, The Kellner Family FoundationPomáháme školám k úspěchuFB Nadace The Kellner Family Foundation - 1FB Nadace The Kellner Family Foundation -2, iDnes.czNovinky.czPressreaderucitelpovolanisnu.czNadace Karla JanečkaČeská školaAktuálně.cz ...

Global Teacher Prize CR, jedna z částí projektu „Učitel, povolání snů“, se blíží ke svému vrcholu na české národní úrovni. Odborná porota vybrala z obdržených nominací sedm učitelů a učitelek, kteří svým přístupem ke vzdělávání reprezentují kvalitu, progresivitu a zaujetí pro učitelské povolání. V závěru budou vybráni tři finalisté, resp. vítěz nultého ročníku ceny, kteří budou kromě ocenění na národní úrovni nominováni do nejvyššího, mezinárodního kola ocenění.

Global Teacher Prize se od ostatních ocenění práce učitelů odlišuje mimo jiné tím, jakým způsobem probíhá výběr finalistů. Poté, co odborná porota na základě 5 stanovených kritérií vybrala 7 semifinalistů, následuje série návštěv členů poroty ve školách, aby bylo možné zažít učitelky a učitele při jejich práci na hodinách.

Na základě hodnocení práce učitelek a učitelů v hodinách budou následně vybráni 3 finalisté. Vítěz bude pak vyhlášen na slavnostním setkání 25. 9. 2017 v sídle České spořitelny v Rytířské ulici v Praze.

Jano, blahopřejeme a držíme palce do mezinárodního klání.